| Catalog number | 100638 |
| Beam angle | 50° |
| Brand | Greenandco |
| Product Code | N/A |
| Color Designation | Warm White (WW) |
| Correlated Color Temperature | 3000K |
| Dimmable | No |
| EAN Code | N/A |
| Energy Consumption | 3 kWh/1000h |
| Energy Efficiency Label | G |
| Flux | 160 Lm |
| FLUX per watt | 55 lm/W |
| Input voltage | AC220-240V |
| Instant On | 0.2 s |
| IP | IP20 |
| Life span | 25000h |
| Material | Glass |
| Mercury Free | Yes |
| On/Off Cycles | 100 000x |
| Operating Frequency | 50-60Hz |
| Power | 3W |
| Ra = | 90 |
| Size of product | 35 x 47 mm |
| Socket | GU10 / GU11 |
| Temperature | -20°C/ +40°C |
| Warranty | 2 Years |
| Wattage Equivalent | 25W |
| Weight of Product | 55grms |
GreenAndCo GU10 35 mm LED Spotlight, 3 W 3000K Warm White, 230 V Not Dimmable
- Brand: Optonica
- Product Code: 100638
- Availability: In Stock - Immediate Delivery
-
5.95€
- Ex Tax: 5.04€
Tags: GreenAndCo GU10 35 mm LED Spotlight, 3 W 3000K Warm White, 230 V Not Dimmable


