| Catalog number | 15515 |
| Brand | OPTONICA |
| Power | 18W |
| Energy Consumption | 18 kWh/1000h |
| Input voltage | 240v |
| Flux | 1800 lm |
| Flux per Watt | 100lm/watt |
| IP | 20 |
| Dimmable | No |
| Correlated Color Temperature | 4000k |
| Color Designation | Neutral White |
| EAN Code | 3801057155159 |
| Energy Efficiency Label | F |
| Beam angle | 270° |
| Net Weight of Product | 0.3kg |
| Gross Weight | 0.415Kg |
| On/Off Cycles | 25000x |
| Instant On | 0.1s |
| Operating Frequesncy | 50-60 Hz |
| Temperature | -20°C / +40°C |
| Life span | 25000 Hours |
| Led Type | SMD |
| Socket | T8 |
| Lumen maintenance at end of service life | 70% |
| Ra ≥ | 80 |
| Material | Plastic |
| Size of product | 1200 x 28 mm |
| Size of Package | 31 x 31 x 1262 mm |
| Warranty | 2 Years |
LED TUBE T8 ROTATABLE 120CM 18W 270° AC220-240V 1800LM 4000K CRI>80
- Brand: Optonica
- Product Code: 15515
- Availability: Available on Request
-
7.50€
- Ex Tax: 6.36€
- Price in reward points: 6
Related Products
FIXTURE FOR ONE SIDE POWER LED TUBE T8 1*120CM IP65 - FIXTURE ONLY
Catalog number 6652 Brand Optonica ..
24.63€ Ex Tax: 20.87€
FIXTURE FOR ONE SIDE POWER LED TUBE T8 1*120CM IP20 - FIXTURE ONLY
Catalog number 6746 Brand Optonica ..
4.87€ Ex Tax: 4.13€
LED WATERPROOF LIGHT FIXTURE IP65 120CM 40W 4400LM 6000K - LINKABLE
Catalog number 16701 Brand Optonica Product Code OT40-A1 ..
55.00€ Ex Tax: 46.61€
LED WATERPROOF LIGHT FIXTURE IP65 120CM 40W 4400LM 4000K - LINKABLE
Catalog number 16702 Brand Optonica Product Code OT40-A1 ..
55.00€ Ex Tax: 46.61€
LED WATERPROOF LIGHT FIXTURE IP65 150CM 55W 6050LM 4000K - LINKABLE
Catalog number 16704 Brand Optonica Product Code OT55-A1 ..
73.00€ Ex Tax: 61.86€
LED WATERPROOF LIGHT FIXTURE IP65 150CM 55W 6050LM 6000K - LINKABLE
Catalog number 16703 Brand Optonica Product Code OT55-A1 ..
73.00€ Ex Tax: 61.86€
LED WATERPROOF LIGHT FIXTURE IP65 120CM 40W 4400LM SENSOR 6000K - LINKABLE
Catalog number 16705 Brand Optonica Product Code OT40-A1 ..
81.75€ Ex Tax: 69.28€
LED WATERPROOF LIGHT FIXTURE IP65 120CM 40W 4400LM SENSOR 4000K - LINKABLE
Catalog number 16706 Brand Optonica Product Code OT40-A1 ..
81.75€ Ex Tax: 69.28€
LED WATERPROOF LIGHT FIXTURE IP65 150CM 55W 6050LM SENSOR 6000K - LINKABLE
Catalog number 16707 Brand Optonica Product Code OT55-A1 ..
89.50€ Ex Tax: 75.85€
LED WATERPROOF LIGHT FIXTURE IP65 150CM 55W 6050LM SENSOR 4000K - LINKABLE
Catalog number 16708 Brand Optonica Product Code OT55-A1 ..
89.50€ Ex Tax: 75.85€
LED WATERPROOF LIGHT FIXTURE IP65 120CM 40W 4400LM EMERGENCY 6000K - LINKABLE
Catalog number 16709 Brand Optonica Product Code OT40-A1 ..
132.00€ Ex Tax: 111.86€
LED WATERPROOF LIGHT FIXTURE IP65 120CM 40W 4400LM EMERGENCY 4000K - LINKABLE
Catalog number 16710 Brand Optonica Product Code OT40-A1 ..
132.00€ Ex Tax: 111.86€
LED WATERPROOF LIGHT FIXTURE IP65 150CM 55W 6050LM EMERGENCY 6000K - LINKABLE
Catalog number 16711 Brand Optonica Product Code OT55-A1 ..
140.00€ Ex Tax: 118.64€
LED WATERPROOF LIGHT FIXTURE IP65 150CM 55W 6050LM EMERGENCY 4000K - LINKABLE
Catalog number 16712 Brand Optonica Product Code OT55-A1 ..
140.00€ Ex Tax: 118.64€
Tags: LED, TUBE, T8, ROTATABLE, 18W, 1200CM, AC220-240V, 900LM, 4000K



