| Catalog number | 15601 |
| Brand | OPTONICA |
| Power | 9W |
| Energy Consumption | 9 kWh/1000h |
| Input voltage | AC220-240v |
| Flux | 900 lm |
| Flux per Watt | 100lm/watt |
| IP | 20 |
| Dimmable | No |
| Correlated Color Temperature | 3000K/4000K/6000k |
| Color Designation | 3CCT |
| EAN Code | 3801057156019 |
| Energy Efficiency Label | F |
| Beam angle | 180° |
| Net Weight of Product | N/A kg |
| Gross Weight | N/A Kg |
| On/Off Cycles | 25000x |
| Instant On | 0.1s |
| Operating Frequesncy | 50-60 Hz |
| Temperature | -20°C / +40°C |
| Life span | 25000 Hours |
| Product Code | TU9-A2 |
| Socket | T8 |
| Lumen maintenance at end of service life | 70% |
| Ra ≥ | 80 |
| Material | PLASTIC |
| Size of product | 28x600mm |
| Size of Package | N/A mm |
| Warranty | 2 Years |
LED TUBE T8 GLASS 9W 60CM 175-265V 900LM 3CCT Ra>80
- Brand: Optonica
- Product Code: 15601
- Availability: Available on Request
-
5.70€
- Ex Tax: 4.83€
- Price in reward points: 5
Related Products
FIXTURE FOR ONE SIDE POWER LED TUBE T8 1*120CM IP65 - FIXTURE ONLY
Catalog number 6652 Brand Optonica ..
24.63€ Ex Tax: 20.87€
FIXTURE FOR ONE SIDE POWER LED TUBE T8 2*120CM IP65
Catalog number 6653 Brand Optonica ..
31.77€ Ex Tax: 26.92€
FIXTURE FOR ONE SIDE POWER LED TUBE T8 1*120CM IP20 - FIXTURE ONLY
Catalog number 6746 Brand Optonica ..
4.87€ Ex Tax: 4.13€
FIXTURE FOR ONE SIDE POWER LED TUBE T8 2*120CM IP20 - FIXTURE ONLY
Catalog number 6748 Brand Optonica ..
5.32€ Ex Tax: 4.51€
LED WATERPROOF LIGHT FIXTURE IP65 120CM 40W 4400LM 6000K - LINKABLE
Catalog number 16701 Brand Optonica Product Code OT40-A1 ..
55.00€ Ex Tax: 46.61€
LED WATERPROOF LIGHT FIXTURE IP65 120CM 40W 4400LM 4000K - LINKABLE
Catalog number 16702 Brand Optonica Product Code OT40-A1 ..
55.00€ Ex Tax: 46.61€
LED WATERPROOF LIGHT FIXTURE IP65 150CM 55W 6050LM 4000K - LINKABLE
Catalog number 16704 Brand Optonica Product Code OT55-A1 ..
73.00€ Ex Tax: 61.86€
LED WATERPROOF LIGHT FIXTURE IP65 150CM 55W 6050LM 6000K - LINKABLE
Catalog number 16703 Brand Optonica Product Code OT55-A1 ..
73.00€ Ex Tax: 61.86€
LED WATERPROOF LIGHT FIXTURE IP65 120CM 40W 4400LM SENSOR 6000K - LINKABLE
Catalog number 16705 Brand Optonica Product Code OT40-A1 ..
81.75€ Ex Tax: 69.28€
LED WATERPROOF LIGHT FIXTURE IP65 120CM 40W 4400LM SENSOR 4000K - LINKABLE
Catalog number 16706 Brand Optonica Product Code OT40-A1 ..
81.75€ Ex Tax: 69.28€
LED WATERPROOF LIGHT FIXTURE IP65 150CM 55W 6050LM SENSOR 6000K - LINKABLE
Catalog number 16707 Brand Optonica Product Code OT55-A1 ..
89.50€ Ex Tax: 75.85€
LED WATERPROOF LIGHT FIXTURE IP65 150CM 55W 6050LM SENSOR 4000K - LINKABLE
Catalog number 16708 Brand Optonica Product Code OT55-A1 ..
89.50€ Ex Tax: 75.85€
LED WATERPROOF LIGHT FIXTURE IP65 120CM 40W 4400LM EMERGENCY 6000K - LINKABLE
Catalog number 16709 Brand Optonica Product Code OT40-A1 ..
132.00€ Ex Tax: 111.86€
LED WATERPROOF LIGHT FIXTURE IP65 120CM 40W 4400LM EMERGENCY 4000K - LINKABLE
Catalog number 16710 Brand Optonica Product Code OT40-A1 ..
132.00€ Ex Tax: 111.86€
LED WATERPROOF LIGHT FIXTURE IP65 150CM 55W 6050LM EMERGENCY 6000K - LINKABLE
Catalog number 16711 Brand Optonica Product Code OT55-A1 ..
140.00€ Ex Tax: 118.64€
LED WATERPROOF LIGHT FIXTURE IP65 150CM 55W 6050LM EMERGENCY 4000K - LINKABLE
Catalog number 16712 Brand Optonica Product Code OT55-A1 ..
140.00€ Ex Tax: 118.64€
Tags: LED, TUBE, T8, GLASS, 9W, 60CM, 175-265V, 900LM, 3CCT, Ra>80





