| Catalog number | 16735 |
| Brand | OPTONICA |
| Power | 18W |
| Energy Consumption | 18 kWh/1000h |
| Input voltage | 220 - 240V AC |
| Flux | 2250 lm |
| Flux per Watt | 125lm/watt |
| IP | 65 |
| Dimmable | No |
| Correlated Color Temperature | 4000k |
| Color Designation | Neutral White |
| EAN Code | 3801057167350 |
| Energy Efficiency Label | D |
| Beam angle | 120° |
| Net Weight of Product | N/Akg |
| Gross Weight | N/AKg |
| On/Off Cycles | 25000x |
| Instant On | 0.1s |
| Operating Frequency | 50-60 Hz |
| Temperature | -20°C / +40°C |
| Life span | 25000 Hours |
| Led Type | N/A |
| Socket | N/A |
| Lumen maintenance at end of service life | 70% |
| Ra ≥ | 80 |
| Material | PC |
| Body Color | White |
| Size of product | 700x43x33mm |
| Size of Package | 760x47x36mm |
| Warranty | 2 Years |
LED 18W 2250LM 4000K BATTEN FIXTURES IP65 - LINKABLE
- Brand: Optonica
- Product Code: 16735
- Availability: Available on Request
-
16.85€
- Ex Tax: 14.28€
- Price in reward points: 14
Tags: LED, BATTEN, LIGHT, 18W, 60CM, IP65, 2250LM, 4000K, LINKABLE
