| Catalog number | 16739 |
| Brand | OPTONICA |
| Power | 45W |
| Energy Consumption | 45 kWh/1000h |
| Input voltage | 220 - 240V AC |
| Flux | 5625 lm |
| Flux per Watt | 125lm/watt |
| IP | 65 |
| Dimmable | No |
| Correlated Color Temperature | 4000k |
| Color Designation | Neutral White |
| EAN Code | 3801057167398 |
| Energy Efficiency Label | D |
| Beam angle | 120° |
| Net Weight of Product | N/Akg |
| Gross Weight | N/AKg |
| On/Off Cycles | 25000x |
| Instant On | 0.1s |
| Operating Frequency | 50-60 Hz |
| Temperature | -20°C / +40°C |
| Life span | 25000 Hours |
| Led Type | N/A |
| Socket | N/A |
| Lumen maintenance at end of service life | 70% |
| Ra ≥ | 80 |
| Material | PC |
| Body Color | White |
| Size of product | 1550x43x33mm |
| Size of Package | 1610x47x36mm |
| Warranty | 2 Years |
LED 45W 5625LM 4000K BATTEN FIXTURES IP65 - LINKABLE
- Brand: Optonica
- Product Code: 16739
- Availability: Available on Request
-
33.75€
- Ex Tax: 28.60€
- Price in reward points: 28
Tags: LED, BATTEN, LIGHT, 45W, 150CM, IP65, 5625LM, 4000K, LINKABLE
